Studeni Forum

Domaći filmovi, Domaća muzika, Domaće serije, Strane serije, Strani filmovi, Besplatno skidanje, Besplatno članstvo

Početna stranicaFAQPretraľnikLoginRegistracija

Share | 

Mama, a kako sam ja usao u stomak?!

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
tascha
Timski igrač
Timski igrač

Broj postova : 117
Registration date : 26.02.2008

PostajNaslov: Mama, a kako sam ja usao u stomak?!   čet tra 24, 2008 11:20 am

Jucer smo bili u bolnici kod susjede koja je dobila bebu. Moj stariji sin bio je na tom terenu potpuno suveren, jer je i sam prije cetiri i pol mjeseca dobio brata..
Osim toga smo dugo prije dolaska nase pronove studirali jednu slikovnicu s prozorcicima za dvogodisnju djecu u kojoj je sve bilo lijepo objasnjeno, od toga kako koka i pjevac dobiju pilice, macak i macka macice, pa do toga kako u maminom stomaku raste beba, kako se ide na preglede kod doktrora, pa na ultrazvuk i kako na kraju beba dodje na ovaj svijet, te da se stariji brat mora o njoj brinuti, pomagati mami oko previjanja, dodavati joj pelene, vlazne maramice i sl. Cak me je jednom pitao:
« Mama, kad ce ti vise puknuti stomak ?« (jer u slikovnici si mogao otvoriti prozorcic na mjestu gdje je stomak i unutra vidjeti bebu kako lezi).
Sve mu je to dakle bilo poznato..
Nakon sto smo dosli kuci, njegova mala glavica je stala glasno razmisljati:
Milan je dosao iz Heleninog stomaka, i Petar je dosao iz Heleninog stomaka….Damir je dosao iz tvog stomaka, i ja sam dosao iz tvog stomaka…a mama, kako sam ja dosao u tvoj stomak?
Uh, pitanje me je ostavilo BAF! U tom trenutku nisam nista mogla drugo da mu kazem, osim da ce tata uskoro s posla, pa cemo njega zajedno pitati.
Utom je tata dosao i pitali smo ga…naravno i on je ostao BAF! Kako mu nista pametnije nije palo na pamet, poceo je onu prevazidjenu pricu o RODAMA!!!! Nasto sam ja naravno porcela frati iskre, jer ne zelim da moje dijete raste u zabludama kao sto smo mi odgajani (glavna tema kod moje majke bila je:
“pazi da te neko ne elaći”. Ovo “elaći” bio je sinonim za upropastiti, napraviti ti dijete i sl. To je islo do te mjere da se nije smielo sjesti u autobusu iza nekog muskarca i sl.).
No vratimo se temi, kako objasniti dvogodisnjem djetetu kako beba dodje u stomak? Kako ste vi to obajsnili svome djetetu?
Moj mali star je 2 godine i 8 mjeseci
[Vrh] Go down
Korisnički profil
stefii
Forum majstor
Forum majstor

Male
Broj postova : 432
Registration date : 11.02.2008

PostajNaslov: Re: Mama, a kako sam ja usao u stomak?!   čet tra 24, 2008 1:04 pm

Mozda kao prvo trba djetetu ukljuciti neki od nasih
filmova tipa Lude Godine, a zatim kao ono
Mama i Tata se vole pa to nekako dodje iz te
ljubavi. Ma lupam moja cerka ima 14 a sin 12
vec sam zaboravio ali znam da su to bile muke.
Samo da znate dijete strasno pamti lazi.
Pozzzzz.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://studeni.big-forum.net
tascha
Timski igrač
Timski igrač

PostajNaslov: Re: Mama, a kako sam ja usao u stomak?!   čet tra 24, 2008 2:14 pm

A kako si ti to saznao? Sjecas li se casopisa ITD?
Tako sam ja saznala! ;-)
[Vrh] Go down
Korisnički profil
peja
Timski igrač
Timski igrač

Male
Broj postova : 331
Registration date : 22.02.2008

PostajNaslov: Re: Mama, a kako sam ja usao u stomak?!   čet tra 24, 2008 2:25 pm

Pauza za rucak pa aj da vidim sta ima novo i naravno NASA Tacsha sa novom temom.
  Od mene o temeama porodice od '94 god.(kada sam se ozenio) mozete da cujete samo
zalosne vesti. Dobio sam prvog sina '95. 10. februara, bila je jedinica, a njeni roditelji
su radili u Francuskoj tako da nismo mnogo oskudevali u kucnim potrebama.
Ja poticem iz ne tako imucne porodice ali za moje roditelje ne mogu da kazem da su siromasni jer su ziveli kao i sve osrednje porodice u Srbiji u tim vremenima. Pored mene
moji roditelji su imali jos jednog sina i jednu cerku. Bili smo nas troje, tako da sam naucio              
da ne cekam od nikog nego sam se snalazio i uvek nekako dolazio do para. Zato nisam mogo da prihvatim da mi neko salje novac i da me hrani ali u pocetku sam bio blokiran nisam mogo da idem bilo gde da trazim poso morao sam da budem pored
deteta. Moja prva zena nije imala iskutva sa decom dok sam ja bio drugaciji jer sam
ocuvao i brata i sestru, pazio ih dok su moji roditelji radili.
Vremena su prolazila dobio sam i drugog sina 24.aprila.98 god. Za to vreme njeni
roditelji su dolazili na odmor leti i kad su god dosli uvek sam se posvadjao sa njima
jer ne volim nepravdu, a ona sa njima nije mogla da razgovara tako da sam uvek ja bio taj koji je vodio razgovor. Uvek je dolazilo do pregovaranja da se trosi novac i tako
te stvari. Za to vreme deca su rasla ucio sam ih drugim stvarima, ucio ih lepom ponasanju, ucio ih da postuju starije, pripremao ih za skolu. Tako da nisu jos bili stigli
do tog doba da bi mi postavljaju pitanja o radjanju i nastajanju dece.
Propustio sam njihovo detinjstvo jer je situacija u Srbiji bila losa, a ja sam morao da
idem da radim. Pored mnogih poslova u Srbiji koji nisu isli kako treba odlucio sam da
odem za Francusku, u cemu su mi novcano pomogli njeni roditelji. Nadao sam se da
ce da mi pomognu ali od te pomoci nista, tako da sam morao kao i po obicaju u mom
zivotu da se snalazim sam.
U inostranstvo sam otiso 2001 god. tako da decu nisam video naredne 2 god. Skupio
sam pare i vratio dug tastu i tasti i zamolio ih da dovedu decu i njihovu cer da zivimo
zajedno ali uzalud sam trosio reci. Od toga nista. Odlucio sam da zaradim paru i da se
vratim nezad jer mi je bilo tesko za decu, ja se od njih nisam odvajao, a i oni su bili
vezani za mene. Kad smo se  god culi telefonom uvek su me pitali "a sto ne dodjes" ne
kad ces da dodjes nego, "a sto ne dodjes". Zaradio pare otiso za Srbiju, ali jad i beda
nisam mogo nista da uradim osim da skupim stvari i ponovo nazad u Francusku.
Zvao sam bivsu zenu da dodje da zivimo zajedno da deca budu sa nama da rastu pored roditelje a ne da budu razdvojeni ali na zalost njeni roditelji su imali uticaj nad
njom. Nije posla samnom ostala je u Srbiji, jer kako su joj rekli roditelji "kuca ne moze da bude prazna", tako je doslo i do razvoda.
Posle mog durugog dolazenja od 2003 god. proslo je 5 god. kako nisam video  decu,
u medjuvremenu sam se ozenio drugom zenom( sa kojom zivim i danas) koja ima cerkicu i koju volim kao moja dva sina. Za ovo vreme su roditelji od bivse zene okrenuli decu protiv mene. Pokusao sam par puta da se cujem sa njima ali je krenulo
na svadju i vise ih i ne zovem. Tesko mi je ali je tako kako jeste, a tesko je da neprovedes detinjstvo sa decom da vidis kako rastu, da im odgovaras na bilo kakva
pitanja sto njihovi mali mozgovi, cisti i neisprljani kvarnoscu kao kod odraslih, znaju da postavljaju.
Ja moju decu nisam lagao ni u jednom trenutku, znalo se sta se moze i znali su samo za istinu. O ovom pitanju nisam stigo da razgovaram sa njima, nisam imao vremena, a
da jesam reko bi im istinu stim sto bi upotrebio malo strucne nazive kako bi ima za neko vreme odvratio paznju . Jer deca stalno imaju nova pitanja i retko kad se vracaju na stara.
Kako objasniti detetu da beba dodje u stomak, ovako: imas dvoje koje se vole, kao sto smo ja i tvoja mama. Iz te ljubavi  nas dvoje stvore dete, stvore jednog nevaljalka
koji postavlja pitanja za koja mu jos nije vreme. Ti si se stvorio kad smo ja i mama vodili ljuba. Da ali kako- pita dete( to je obavezno pitanje). Svako zivo bice ima polne organe, ti neznas sta je to saznaces kasnije sad me slusaj. Ti polni organi se spoje iz  muskog polnog organa izlazi seme koje oplodjuje zenski polni organ. E kasnije iz 
dana u dan rastes ti i jednog dana tacno posle devet meseci kolko si ti u maminom
stomaku, dodjes na svet odnosno rodis se.
E onda ga zgrabis i pocnes da ga golicas da pocne da se smeje, poljubis i izadjete u setnju ili ako je vreme za spavanje ispricas neku pricu i na spavanje.
Decu volim, obozavam i sa decom sam oduvek znao jer sa decom netreba da se postupa kao da su oni niko i nista sta dete sta ono zna. Gresite s decom treba da se postupa kao sa odraslim ozbiljnost, razgovor i naravno da bude i igre da bude i radosti, da se oseca da je i on clan porodice da se zna njegovo mesto u porodici.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
tascha
Timski igrač
Timski igrač

PostajNaslov: Re: Mama, a kako sam ja usao u stomak?!   pet tra 25, 2008 12:27 pm

Dragi Peja,
tvoja me je sudbina jako dirnula, bas mi je zao da ti je tako naopkao krenulo, ali kako narod kaze"svako zlo ima i neko dobro", tako i ti mozes biti sretan da si sada nasao pravu zenu i da si s njom zasnovao sretnu obitelj. U jednom od postova si rekao da ti se zena zali da nemas vremena ni kave popiti s njom, nadji molim te to vrijeme, zenama treba...nije sve u novcu...kupi joj neka svijece, iz cista mira, zagrli je i pokazi joj koliko ti je do nje stalo....
Sto se tice tvoje bivse zene, ja bih ipak pokusala s njom uspostaviti neki korektan kontakt zbog djece, pokusaj s njima stupiti u kontakt...sada su vec odrasli, imaju mobitele, pokusaj direktno, otidji pred skolu, reci im da ih volis i da si ih uvijek volio, nemoj pri tome pricati lose protiv njihove mame, protiv bake i djeda, jer oni su cijele godine bili uz njih, djeca ih sigurno vole....nego pokusaj jedino ispraviti svoju sliku koju su im odrasli o tebi nametnuli....a i tvoja kcerkica morala bi upoznati bracu..
i hvala ti za objasnjenje, vrlo jednostavno i lijepo
[Vrh] Go down
Korisnički profil
peja
Timski igrač
Timski igrač

Male
Broj postova : 331
Registration date : 22.02.2008

PostajNaslov: Re: Mama, a kako sam ja usao u stomak?!   pet tra 25, 2008 3:15 pm

Ma ne Tascha, ja sam to reko malo u komediji. Za svoju zenu i porodicu uvek imam vremena i pored velike obaveze. Sve to sto si rekla Peja uvek gleda da bude  i vise
od toga. Mi se super slazemo, u poslu i oko kuce smo uvek zajedno stvarno nemam reci.
Sto se sadasnje situacije tice sve je OK, ali sto se ranije situacije tice tesko cu moci nesto
da ispravim. Jer moja deca su u Srbiji , a ja sam (u inostranstvu) na jednom ostrvu u
Mediteranu koje se zove Kors.
Juce mi je bio mladjem sinu Nemanji rodjendan, nisam mogo da zovem. Tesko mi je,
dugo ih nisam i video. Sto se tice losih reci o njihovoj majci, babi i dedi do skora im
nisam nista pricao, ali sam pre dva meseca morao da im kazem sta je ustvari istina.
E tu je onda sve puklo, jer deci ni ovako oci u oci  nemozes da objasnis neke stvari
sto odrasli iz gluposti naprave a kamo li preko telefona. U toj prici sa njima ja ni tada nisam nikoga vredjao, reko sam samo istinu koju su drugi krili i okretali je naopako
od njih. Sto je reko Ludvig decu ne treba lagati e ja sam takav nikad ih nisam lagao,
ali ne samo njih nego ni jedno dete.
ZA mene jedno stoji, jedna poruka svim roditeljima: NEMOJTE DA KVARITE MALE PAMETNE GLAVICE, VASIM GLUPOSTIMA!!!!!!!!!!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
tascha
Timski igrač
Timski igrač

PostajNaslov: Re: Mama, a kako sam ja usao u stomak?!   pet tra 25, 2008 3:34 pm

Mozda branko kockica ima odgovor :
Da li deca padaju s meseca:
http://rapidshare.com/files/97123057/Branko_-_09_-_Da_li_deca_padaju_s_meseca.part2.rar

http://rapidshare.com/files/97207831/Branko_-_09_-_Da_li_deca_padaju_s_meseca.part1.rar
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Mama, a kako sam ja usao u stomak?!   Today at 3:09 am

[Vrh] Go down

Mama, a kako sam ja usao u stomak?!
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» SRETAN ROĐENDAN, MIH!
» Početak školske godine