Studeni Forum

Domaći filmovi, Domaća muzika, Domaće serije, Strane serije, Strani filmovi, Besplatno skidanje, Besplatno članstvo

Početna stranicaFAQPretražnikLoginRegistracija

Share | 

Kako postati/biti dobar roditelj?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
tascha
Timski igrač
Timski igrač

Broj postova : 117
Registration date : 26.02.2008

PostajNaslov: Kako postati/biti dobar roditelj?   uto ožu 11, 2008 11:06 pm

Recept kako biti dobar roditelj

Vjerujem da svi tezimo da budemo dobri roditelji,te da svom djetetu pruzimo sansu da postane dobar i uspjesan covjek. Naravno ispocetka je najvaznije da dijete doji, pa da se pravilno hrani...

Sta je najvaznije u drugoj,trecoj godini?
Kako da dijete ne razmazimo a da ga mazimo?
Sta mislite kad je pravo vrijeme za otkrivanje talenata?

I pisite sve sto mislite da bi moglo pomoci svima nama da budemo bolji roditelji.

Osnovno je po meni djetetu pristupati s ljubavlju i jednako vazno s postovanjem i uvazavanjem. I ono je osoba kao i mi, samo mala, ali sa jednakim osjecajima kao i mi. I nikada mu ne lagati, ali bas nikada. Kad se nekog uhvati u lazi tesko je kasnije povratiti povjerenje, cak i u djeteta. I raditi po svojoj savjesti onako kako u danom trenutku mislimo da je najbolje za njega, jer nema recepta za to kako biti dobar roditelj. Sto god mi napravili tek cemo kad oni odrastu shvatiti što smo sve radili krivo.
E da, i dijete treba slusati, ali stvarno slusati sto nam zeli reci, koliko god to nekada dugo trajalo.

Ja sam svom malcu uvijek govorila da ako misli da sam nepravedna ili da sam pretjerala s kaznom ili da nisam u pravu neka me prekine i to mi kaze. I uvijek sam mu govorim da ga volim i da sam ponosna na njega i da ga volim i kad sam ljuta na njega, jer da nema toga sto on moze napraviti a da ga ja prestanem voljeti. Mislim da je i to vazno. I kazem mu da ne postoji knjiga kako odgajati dijete i da tata i ja sigurno nekada pogrijesimo, ali da ga volimo i da se trudimo biti najbolji moguci roditelji.

Mislim da samom maznjom ne mozemo razmaziti dijete. Pokazivanjem ljubavi se to ne moze napraviti. Druga stvar je ne postaviti granice ili ih krsiti. Ili kupovati djecju ljubav u zamjenu za nepaznju iz bilo kojeg razloga. Ljubav se ne kupuje.

Jedna od nasih drazih igara bila je ta da ga navecer kad legnemo ja pitam: ko je mamino sunce? ko je mamina ljubav? ko je mamina srecica? I onda nakon jedno desetak slicnih pitanja pitam ga a ko je mamin krokodil? Na to bi se redovito poceli smijati i skakljati.
[Vrh] Go down
Korisnički profil

Kako postati/biti dobar roditelj?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Početak nove školske godine!
» SRETAN ROĐENDAN, MIH!
» Početak školske godine